TRUFLA Klub Ratownictwa Sportowego

Ratownictwo sportowe

Traktowanie tej dyscypliny jest bardzo indywidualne. Dla niektórych może to być dopiero początek przygody z ratownictwem i wstęp do kariery w grupie poszukiwawczej, dla innych po prostu dobra zabawa z psem w grupie pasjonatów.

Ratownictwo sportowe jest bardzo wymagające, trzeba poświęcić dużo czasu na treningi z psem. Dobrze wyszkolony pies nie tylko potrafi odnaleźć człowieka w terenie lub na gruzach, ale też ma bardzo dobre posłuszeństwo i bez trudu pokonuje przeszkody (posłuszeństwo i sprawność stanowią także element egzaminów i zawodów). Nie jest to dyscyplina dla indywidualistów, tu liczy się grupa. Wszyscy przewodnicy pracują na sukces własny i kolegów, układając ćwiczenia i pozorując. Wyniki pracy psa są w dużej mierze zasługą pozorantów, to ich zadaniem jest nagradzanie psa i tym samym motywowanie go do dalszej pracy.

Dlatego tak ważne są wszystkie osoby, które tworzą Truflę i wspierają jej działanie. Szczególnie dziękuję Asi za to, że wspiera mnie w realizacji marzeń, Gosi za współtworzenie Trufli i Ani, która choć działa we własnej fundacji znajduje czas na wspólne treningi.

 

Cele Trufli to:

- szkolenie psów ratowniczych, pracujących górnym wiatrem oraz tropiących użytkowo

- regularne weryfikowanie umiejętności wyszkolonych psów na egzaminach i zawodach

- organizowanie seminariów, zawodów i wspólnych treningów dla osób zajmujących się ratownictwem oraz tropieniem użytkowym

- dobra zabawa w grupie miłośników psów i pasjonatów psich sportów

 

Nasze psy przygotowujemy do pracy zgodnie z wytycznymi IRO, ale nie chcemy zamykać się na organizowane coraz częściej w naszym kraju imprezy kynologiczne związane z tematyką poszukiwania ludzi przez psy, między innymi Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Zespołów Tropiących SKOP.

Szkolenie w Trufli jest bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>