Krótka historia powstania Trufli.

Wiele lat temu miałam okazję obserwować, u naszych południowych sąsiadów, egzaminy psów ratowniczych według regulaminów IRO. Brało w nich udział wiele różnych grup, a wśród nich drużyna kobiet. Nie pamiętam jak wywiązała się między nami rozmowa, ale opowiadały, że zajmują się ratownictwem sportowo. Stwierdziły też z dumą, że choć nie działają w żadnej państwowej jednostce, ich psy są wyszkolone na bardzo wysokim poziomie, a nawet wyższym niż nie jeden pies służbowy. Mają zdane egzaminy i gdyby ktoś powołał je na akcję, byłyby gotowe.

W tamtym okresie aktywnie działałam w Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej PSP i nie zajmowałam się dłużej tym tematem. Jakiś czas temu jednak, kiedy z Didi przeszłyśmy na emeryturę, ratownictwo sportowe stało się dla mnie nadzieją na kontynuowanie pracy ratowniczej, ale bez obciążeń, jakie niesie służba. Tak powstała Trufla Klub Ratownictwa Sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>